Turnaj seniorek – Odbor sportu – Župa Jungmannova

Volejbalový turnaj  seniorek

Na volejbalových kurtech u sokolovny se v sobotu 10. června uskutečnil 7. ročník memoriálu Lídy Gemperlové. Za příjemného letního počasí bojovalo na třech hřištích jedenáct družstev: Dobřichovice, Radotín, Řepy, Řevnice, Zbraslav, Zlíchov, Roztoky, Kunratice,Oáza, Pozdní sběr a Přírodní vědy; s výjimkou Radotína, Oázy, Pozdního sběru a Přírodních věd to byla družstva ze sokolských jednot, jejichž účast byla i připomínkou, že od založení sokolské župy Jungmannovy uplynulo letos 120let.

Zajistit bezproblémový průběh turnaje s celkovým počtem téměř čtyřiceti utkání nebylo jednoduché, ale pořadatelé to zvládli na výbornou. Velkou zásluhu na přípravě i úspěšném průběhu měly Ivana Caldová a Jana Jovanovičová, hlavní organizátorky turnaje, dále pak Honza Bělík a Zdeněk Seidler, kteří se starali o technické zázemí; velké pozornosti se těšily i nástěnky s fotografiemi z  činnosti volejbalového oddílu. V průběhu celého dne  účastníci i diváci hojně využívali možnost občerstvení, které k všeobecné spokojenosti zajistila chvalně známá „kulinářská firma“ Sama a Aleny.

V průběhu turnaje viděli diváci řadu pěkných a zajímavých zápasů. Jeho vyvrcholením bylo finálové utkání mezi družstvy Dobřichovic a Radotína, v němž po velkém boji ve dvou vyrovnaných setech zvítězily  „dobřichovandy“, které se tak umístily na prvním místě před druhým Radotínem; další místa  obsadila družstva v tomto pořadí: Řepy, Řevnice, Zbraslav, Zlíchov, Roztoky, Kunratice, Oáza, Pozdní sběr a Přírodní vědy. V podvečerních hodinách proběhlo závěrečné hodnocení, na němž  všechna družstva obdržela diplomy a hodnotné ceny a byla vyhlášena  nejvšestrannější hráčka, kterou se stala Bára Skalníková z Dobřichovic.  O tom, že turnaj se vydařil a že proběhl ke spokojenosti hráček všech družstev, svědčí i příslib jejich účasti v příštím roce.

Ivanka Caldová a Hgs