Info z PŽJ,OV,OS,VO – Župa Jungmannova

Předsednictvo Župy Jungmannovy

Předsednictvo župy se koná ve středu od 16:00 v sídle župy  10. 11. 2021

a 15.12.2021

Valná hromada župy se koná 22.10.2021 v 17.30 hodin v T.J. Sokol Dobříš

Zápisy z PŽJ ke stažení: Zápis č.17

zápis č. 16, zápis č. 15, zápis č. 14, zápis č.13, zápis č.12, zápis č.11, zápis č.10, zápis č.9, zápis č.8  zápis č.7, zápis č.6, zápis č.5, zápis č.4, zápis č.3, zápis č.2, zápis č.1


ses. Moučková – starostka 

Probíhají jednání starostky ve věci rozvolňování pro oblast amatérských sportovních aktivit, vše podstatné: https://www.sokol.eu/aktuality

 • epidemiologickou situaci je třeba i nadále nepodceňovat s tím, že je třeba důsledně dodržovat aktuální opatření:
 • epidemiologickou situaci je třeba i nadále nepodceňovat s tím, že je třeba důsledně dodržovat aktuální opatření:

https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-a-ochranna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/

https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-a-ochranna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/

https://koronavirus.mzcr.cz/

 


Zápisy z PŽJ, OV, OS, VO, předsednictva ČOS, výboru ČOS, sjezdu ČOS a ostatní sokolské dokumenty rozesílá mailem přímo na jednoty starostka, jednatel a tajemnice župy.


Vážené sestry, vážení bratři,
členské příspěvkové známky pro rok 2021 jsou stále na župě k dispozici. Své objednávky zasílejte na župu emailem na adresu zjungmannova@sokol.eu, následně Vám budou známky zaslány poštou společně s fakturou. Hodnota známek zůstává stejná jako v loňském roce, tj. 200 Kč  a 500 Kč.

 • problematika spolkových členských příspěvků – rozdíl mezi členským spolkovým příspěvkem a oddílovým příspěvkem:

https://prosokoly.sokol.eu/aktualita/rozdeleni-clenskeho-spolkoveho-prispevku


Registrace tělocvičných jednot do Spolkového rejstříku

P SŽ Jungmannovy vyzývá T. J. (které tak dosud neučinily), aby provedly zápisy do Spolkového rejstříku!!!!!

 • informace o připravované centrální elektronické evidenci členské základy Sokola (ECZ ČOS) – zatím podklady nezaslaly všechny J. naší SŽ. Většina jednot musí doplnit data narození a plnou adresu bydliště členů, u mnohých jednot vyřízení naráží na neposkytnutí RČ!

Celkem za župu vykázáno 7 703 členů snížení o 856 členů oproti roku 2020

 • podána informace o zřízení – z iniciativy T. J. – očkovacího centra v hale Bios  v T. J. Sokol Dobřichovice; žádost o  poskytnutí finančního daru.

PRAVIDLA A PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ FINANČNÍCH PŘÍSPĚVKŮ ČOS SŽ a T.J.SMĚRNICE č.6 2020


Pro činovníky jednot, kteří pořádají sokolské akce a propagují Sokol, sponzory a partnery je připraven „Manuál pro dokumentaci partnerského plnění na akcích Sokola“.


Sestry a bratři, přihlaste své oddíly do soutěže

Hýbeme se hezky česky a vyhrajte až 15 tisíc korun

Nový partner České obce sokolské – obchodní řetězec PENNY připravil se Sokolem soutěž na podporu sportovních oddílů mládeže. Soutěž s názvem “Hýbeme se hezky česky“ odstartovala již 22. dubna a přihlášené oddíly v ní mohou získat až 15 tisíc korun. Ty mohou využít dle svých potřeb. 

 1. kolo online hlasování na webu v termínu 3. – 30. 6.Hlasovat pro svůj oblíbený oddíl může úplně každý jednou denně. Z tohoto hlasování vzejdou dva oddíly s nejvyšším počtem hlasů, které získají finanční odměnu. Třetí oddíl z mikroregionu vybere odborná porota na základě několika kritérií, jako je poutavost příběhu oddílu uvedeného při registraci. Tyto tři oddíly postupují do druhého kola
 2. kolo – 2. – 29. 9.rozhodne o tom, kdo dostane 15.000 Kč (1. místo) a 5.000 Kč (2. a 3. místo). Každý z oddílů v 2. kole bude mít ve „svých mikroregionálních“ obchodech Penny hlasovací boxy. O pořadí rozhoduje množství odevzdaných hlasovacích kupónů, které budou součástí účtenky.

Spolupráce s Penny je dohodnuta jako dlouhodobá a staví na společných hodnotách s důrazem na komunitu a laskavost. „Jsem nesmírně ráda, že se našemu komunikačnímu týmu podařilo domluvit spolupráci s takto významným partnerem, který podpoří nejen ČOS, ale především naše jednoty, respektive oddíly v této těžké chvíli. Za to je potřeba společnosti Penny velmi poděkovat,“ řekla starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Veškeré informace najdete ZDE. Událost najdete v kalendáři Pro Sokoly https://prosokoly.sokol.eu/akce/nova-soutez-pro-sokolske-oddily-hybeme-se-hezky-cesky


Odbor všestrannosti ŽJ

SŽ Jungmannova vyzývá  své T. J., aby se zapojily do přípravy na akci Sokolské Brno 2021 po uvolnění epidemiologické situace.

Doškolení cvičitelů se bude konat 20.11. v Příbrami 9.00 – 18.00

Pohár TGM – TeamGym se bude konat 23.10. v Příbrami

Nácviky na Sokolgym 2021 –  je třeba sledovat stránky Odboru všestrannosti ČOS –

 sledujte informace o konání našich akcí!

 • N+N děkují všem cvičitelům a činovníkům za práci, kterou museli zvládnout v průběhu r. 2020/2021 v době nelehké a s neustále se měnícími opatřeními v důsledku pandemie a vyzývá k aktivní činnosti všechny cvičence.

Musíme vydržet a udržet členskou základnu v sokolských jednotách i v této – pro sport – tak nelehké době !!!

Náčelník br. František Beran

Předsednictvo ŽJ děkuje všem činovníkům a sportovcům T.J., kteří se zasloužili za vynikající aktivní prezentaci župy v rámci XVI. všesokokolského sletu a také výběru sletových známek.

Informace o minulém XVI. všesokokolském sletu 2018 naleznete zde

Na podstránce OV je uveden Seznam župních vedoucích sletových skladeb, Celková koncepce sletu a Program sletového týdne a

Přehled hromadných skladeb


Odbor sportu ŽJ

Jednání předsednictva ŽOS se koná ve středu 8.12.2021 od 16:30 v sídle župy s pokračováním…..  Sporťáci jednot budou informováni emailem.


Župní přebory v atletice – mladší žáci a žákyně, atletická přípravka – hoši a dívky se konají v T. J. Sokol Roztoky dne 1. 10. 2021.  Přihlášky je potřeba zaslat do 25. 9. 2021 – dále viz propozice.

Propozice zde – https://online.atletika.cz/Propozice/propozice/50362

S pozdravem Martin Matas 723 565 314


POZOR – Super výsledek vodáků z T.J. Sokol Králův Dvůr !

Rychlostní kanoistika – MČR krátké tratě 2021 – svátek tohoto sportu

Letošní MČR v rychlostní kanoistice na krátkých tratích se odehrálo tradičně v Labe aréně Račice ve dnech od 29. 7. do 1. 8. 2021. Během těchto čtyř dní bylo odstartováno celkem 506 jízd (rozjížděk, mezijízd, finále) a k těm nastoupilo celkem neuvěřitelných 968 individuálních závodníků ze 49 oddílů! Dá se říci, že tam byli všichni, až na čtyři borce, kteří bojovali na OH v Tokiu. Z toho plyne, že se to neobešlo bez vodáků z TJ Sokol Králův Dvůr a těch bylo letos celkem dvanáct a pro náš oddíl to bylo mistrovství úspěšné. Na startu se objevili celkem 54 krát a na pódium pro medaile si šli třináctkrát! Sedm krát pro zlato a šestkrát pro stříbro!

Mezi žáky v roli favorita do kajaku usedal Kuba Šindel a potvrdil to v K1 a K4 na 500m – dvě zlaté! K tomu přidal stříbrnou z K1 na 200m a z K2 (společně s Tomášem Kapounem z Kojetína) na 500m.

Podobně na tom byl Jáchym Kincl, benjamínek A, který získal individuální titul na MK1 500m a 1km. K tomu třetí zlatou získali společně s oddílovým kolegou Pepínem Svobodou na K2 500m. Jáchym tradičně zkoušel štěstí i na kánoi, a zdařilo se, vyhrál MC1 1km s hromadným startem a na 500m dojel druhý!

Zvítězit ve své jízdě, mezi benjamínky C, dokázal i Pepínův mladší brácha Filip Svoboda a bral zlato na MK1 500m. K tomu přidal jedno stříbro z hromaďáku na 1km a další stříbro získali s Kubou Kurťákem na K2 500m. Kuba si pro stříbrnou dojel i na MK1 500m!

I ostatní naši závodníci a závodnice odvedli úctyhodné výkony, vždy udělali maximum. Za silného větru na singl kánoi dojela pokaždé do cíle, dokonce i ve správné dráze, Ema Mulačová! Do Finále C se probojoval Dominik Polák! Svou premiéru v Račicích zvládli Agátka Klauzová 2010, Tomáš Mulač 2010 a dokonce i Terka Šindelová 2012! Poprali se s nelehkými podmínkami, řada soupeřů si dokonce zaplavala, a oni dojeli do cíle a spoustu závodníků za nimi. Kanoisté, Filip Jelínek a Ondra Rašek, sbírali pro oddíl cenné body mezi dorostenci a juniory.

Sportu zdar, kanoistice zvlášť …….Mirek Kurťák


      Stav členské základny župních sportovních oddílů na rok 2021: 

 • Bylo zaregistrováno 81 sportovních oddílů z 27 jednot župy.
 • Zpráva ŽOS o činnosti za rok 2020 byla předána v elektronické podobě na OS ČOS,
 • Žádosti o granty OS byly v termínu odevzdány a OS je vyhodnotil a v průběhu října budou rozeslány.

Situace COVID

Sestry a bratři, v tomto odkazu je aktuální informace pro sportovní svazy od agentury NSA, pozorně si přečtěte…

2021_06_15_info_omezení sport_15.6 VR

                                   


Vzdělavatelský odbor

Jan Jelen – vzdělavatel

 • 33 jednot vložilo údaje za vzdělavatelskou činnost do elektronického systému do 28/2/2021
 • V rámci 160 let založení Sokola uspořádá sokolská župa Jungmannova župní výlet 28. 9. 2022 na Valdek při příležitosti více výročí v roce 2022. Bude upřesněno v průběhu roku.